+48 42 23 71 170

Patrycja Rzeźnik

Psychoterapeuta, psycholog

Patrycja Rzeźnik

Pełny opis doświadczenia Patrycji znajdziesz na stronie z wszystkimi psychologami z Łodzi, poniżej kilka pytań do Patrycji, które pomogą lepiej poznać naszą terapeutkę.

Dlaczego zajęłaś się psychologią? 

Od kiedy byłam nastolatką interesowałam się wpływem różnych czynników na myśli i zachowanie człowieka. Fascynowało mnie oddziaływanie biologiczne, wychowawcze, środowiskowe, psychologiczne na funkcjonowanie ludzi w różnym wieku. Psychologią rozwoju zaczęłam zajmować się już na studiach poprzez liczne wolontariaty i staże. Od zawsze lubiłam rozmowy i zajęcia z dziećmi oraz z młodzieżą. Ciekawość kształtowania postaw małego człowieka powodowała, że długo szkoliłam się w tym obszarze.  

Jakie jest Twoje ulubione wspomnienie / moment pracy z pacjentem? 

Najlepsze momenty pracy z pacjentem to, gdy widzę autentyczność w wyrażaniu emocji. Cudowne jest obserwowanie motywacji do zmiany oraz radość z osiągania wyznaczonych celów. Niektóre piękne wspomnienia z mojej pracy związane są także z konsultacjami rodzicielskimi, kiedy to rodzina skutecznie komunikuje się ze sobą oraz asertywnie wyraża swoje potrzeby i uczucia.  

Jakie masz plany na rozwój zawodowy? 

Moje plany zawodowe związane są głównie z doszkalaniem się w zakresie psychoterapii dzieci i młodzieży w nurcie integracyjnym. Łączy on wszystkie nurty psychologiczne i pozwala spojrzeć na zakres pracy z pacjentem bardziej holistycznie. Dodatkowo planuję ukończenie szkoły psychoterapii rodzinnej.  

Publikacje / książki o tematyce psychologicznej, które polecasz 

Spośród wielu wartych przeczytania książek szczególnie polecam rodzicom „Jak mówić do dzieci, żeby nas słuchały. Jak słuchać, żeby do nas mówiły” Febera, Mazlicha, gdzie przedstawione są strategie budowania współpracy z dzieckiem i rozwiązywania konfliktów.  W sytuacji, gdy rodzic również potrzebuje zadbać o siebie podczas trudności dziecka polecam „Jak nie ranić własnego dziecka” Schmidta. Pozycja w literaturze „Self-Reg” Shankera jest zarówno dla dzieci jak i ich rodziców w celu nauki regulacji emocji. Dla nastolatków w trakcie terapii bardzo przydatna książka „W pułapce myśli – dla nastolatków” Bailey, Ciarrochi, Louise.

Najnowsze wpisy na blogu

Czy potrzebujemy terapii dla par?

Czy potrzebujemy terapii dla par?

Wiele osób zmagających się z problemami czy dyskomfortem psychicznym zastanawia się, czy terapia na pewno jest dla niego. Przy terapii dla par wątpliwość jest podwójna, bo w grę wchodzi dwoje partnerów. Sprawdź z naszą checklistą, czy warto rozważyć wizytę u terapeuty par.

Doradztwo zawodowe — pomoc w rekrutacji?

Doradztwo zawodowe — pomoc w rekrutacji?

Doradztwo zawodowe może mieć wiele różnych form i postaci. Może polegać na spotkaniach indywidualnych, gdzie klient spotyka się z doradcą, omawia swoje cele zawodowe, potrzeby, […]

Jak ułatwić dziecku szkolny start?

Jak ułatwić dziecku szkolny start?

Wakacje dobiegły końca, a perspektywa nadchodzącego roku szkolnego zachęca do wzięcia głębokiego oddechu oraz przygotowania się na rozpoczęcie roku szkolnego. Stres związany z rozpoczęciem roku […]

Zobacz wszystkie wpisy

Umów się na wizytę

Zadzwoń do nas pod +48 42 237 11 70 lub skorzystaj z formularza kontaktowego a my oddzwonimy do Ciebie, wysłuchamy Cię i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Zapewniamy poufność oraz pomoc na każdym etapie korzystania z naszych usług.