Z doradztwa edukacyjno-zawodowego mogą skorzystać osoby stojące przed wyborem szkoły, kierunku studiów, ścieżki kariery lub chcące się przekwalifikować, podnieść jakość swojego życia w obszarze pracy. Konsultacja doradcy przyda się także osobom, które chcą wrócić do pracy po dłuższej przerwie, np. po urlopie macierzyńskim czy chorobie. Doradca zawodowy pomoże także tym, którzy chcą się upewnić w swoich wyborach dotyczących edukacji i kariery.

Co zyskasz?

+wiedzę o sobie, swojej osobowości i predyspozycjach zawodowych, mocnych i słabych stronach

+większą świadomość swoich preferencji i możliwości, ułatwiającą zaplanowanie dalszej edukacji i drogi zawodowej

+informacje dotyczące możliwości jakie daje rynek pracy w kontekście danego zawodu

+wiedzę, w jaki sposób skutecznie szukać pracy oraz wsparcie w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych (CV, list motywacyjny) i przygotowaniu się do rozmów rekrutacyjnych

+umiejętność planowania i skutecznej realizacji swoich celów w obszarze edukacji i kariery

Forma doradztwa

Indywidualne

Obejmuje kilka spotkań: część diagnostyczną (wywiad + testy psychologiczne) i część doradczą (omówienie wyników testów, możliwych ścieżek kariery, pomoc w sporządzeniu planu realizacji celu).

Grupowe

Doradztwo w formie warsztatu w grupie do 10 osób. Cele pracy są dopasowane do zapotrzebowania grupy – oferujemy warsztaty dla młodzieży i dorosłych. Pracę w ramach doradztwa łączymy często ze szkoleniami, dotyczącymi np. autoprezentacji i przygotowania do procesu rekrutacji, czy radzenia sobie ze stresem.

Jak przebiega współpraca z doradcą zawodowym?

Jak przebiega współpraca z doradcą zawodowym?
Współpracę w ramach doradztwa edukacyjno-zawodowego dopasowujemy do indywidualnych potrzeb osoby. W procesie doradztwa wykorzystujemy testy predyspozycji i preferencji zawodowych, testy osobowości i dotyczące wartości związanych z pracą oraz inne specjalistyczne testy, dotyczące umiejętności i ważnych zasobów.
Trzy etapy współpracy z doradcą:

+Wstępna rozmowa / wywiad – omówienie problemu, oczekiwań i opracowanie celów współpracy,

+Wypełnienie testów psychologicznych, dopasowanych do indywidualnych potrzeb i ich omówienie

+Opracowanie planu działania i wsparcie w radzeniu sobie z ewentualnymi trudnościami w dążeniu do realizacji wybranej ścieżki zawodowej

Cennik

Doradztwo indywidualne — 150 PLN

Spotkanie z doradcą trwa około 1 godziny. Proces doradztwa obejmuje zwykle 5 – 6 spotkań. Cena pakietu spotkań obejmuje diagnozę z wykorzystaniem testów psychologicznych.

Doradztwo grupowe

Zazwyczaj obejmuje kilka grupowych spotkań oraz diagnozę z wykorzystaniem testów psychometrycznych i ich omówieniem. Odbywa się w grupie do 10 osób. Cena różni się w zależności od miejsca, czasu trwania warsztatu i liczby osób w grupie.

Gdzie przyjmujemy?

Zapraszamy do naszej siedziby w centrum Łodzi:

al.Kościuszki 39

90-418 Łódź

Jak zapisać się na spotkanie?

Możesz do nas zadzwonić (od 8 do 20), wysłać SMS, napisać maila lub skorzystać z formularza kontaktowego.

tel. 780 100 016

recepcja@centrumterapii.org

Chętnie doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania.

W czasie naszej pracy telefon może być wyciszony. Jeżeli nie odbieramy, wyślij SMS. Oddzwonimy, gdy tylko będzie to możliwe.