Oferujemy pomoc psychologiczną i psychoterapeutyczną dla dzieci i młodzieży. Zajmujemy się diagnozą, terapią indywidualną i grupową. Udzielamy wsparcia rodzicom — w formie konsultacji, porad wychowawczych i zajęć psychoedukacyjnych, a także całej rodzinie w formie terapii rodzinnej.

Grupy terapeutyczne

ADHD

Zajęcia grupowe dla rodziców dzieci z zaburzeniami uwagi, nadpobudliwością psychoruchową i impulsywnością, zakłócającą funkcjonowanie i rozwój. Grupa uruchamiana jest w przypadku zakwalifikowania się co najmniej 4 osób.

LĘK SPOŁECZNY

Grupa terapeutyczna dla dzieci z problemem nieśmiałości i lęku społecznego – wycofujących się z relacji rówieśniczych, lękliwych, unikających kontaktów z innymi. Prowadzimy grupy dla dzieci w wieku 13-14 i 16-18 lat. Kwalifikacja dokonywana jest na podstawie wywiadu z rodzicami i spotkania z dzieckiem. Terapia obejmuje 12 sesji terapeutycznych, każda trwa 60-90 minut. Grupa uruchamiana jest w przypadku zakwalifikowania się co najmniej 4 osób.

ZABURZENIA DEPRESYJNE

Grupa terapeutyczna dla młodzieży z diagnozą/podejrzeniem depresji (m.in.: obniżonym nastrojem, drażliwością, zmęczeniem/brakiem energii, wycofaniem z codziennych aktywności, niską samooceną, trudnościami w radzeniu sobie ze stresem). Grupa przeznaczona dla osób powyżej 14 lat. Kwalifikacja dokonywana jest na podstawie indywidualnej konsultacji diagnostycznej i wywiadu z rodzicami.

RADZENIE SOBIE ZE STRESEM

Warsztaty psychoedukacyjne połączone z nauką technik relaksacji i radzenia sobie z problemami. Warsztaty przeznaczone dla dzieci i młodzieży z trudnościami w radzeniu sobie ze stresem, nadmiernym napięciem utrudniającym funkcjonowanie. Zwykle obejmują 6-8 spotkań, każde trwa ok. 90 minut. Grupa uruchamiana jest w przypadku zakwalifikowania się co najmniej 4 osób.

Cennik

Sesja terapeutyczna (dzieci, młodzież) (120 PLN)

Spotkania odbywają się zwykle raz w tygodniu i trwają około 60 minut.

Konsultacja psychologiczna (dzieci, młodzież) (120 PLN)

Może mieć charakter jednorazowej porady psychologicznej lub konsultacji diagnostycznej kończącej się dobraniem optymalnej formy pomocy.

Zajęcia i grupy terapeutyczne dla dzieci (od 50 PLN)

Zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży w formie grup terapeutycznych, warsztatów psychoedukacyjnych lub treningów umiejętności miękkich.

Konsultacja wychowawcza dla rodziców (120 PLN)

Indywidualne konsultacje mające na celu rozwiązanie konkretnego problemu wychowawczego.

Warsztaty grupowe dla rodziców (od 50 PLN)

Zajęcia grupowe dla rodziców w formie grup wsparcia, zajęć psychoedukacyjnych lub treningów umiejętności wychowawczych.

Gdzie przyjmujemy?

Zapraszamy do naszej siedziby w centrum Łodzi:

al.Kościuszki 39

90-418 Łódź

Jak zapisać się na sesję?

Możesz do nas zadzwonić (od 8 do 20), wysłać SMS, napisać maila lub skorzystać z formularza kontaktowego.

tel. 780 10 00 16

tel. 502 22 89 88

recepcja@centrumterapii.org

Chętnie doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania.

W czasie naszej pracy telefon może być wyciszony. Jeżeli nie odbieramy, wyślij SMS. Oddzwonimy, gdy tylko będzie to możliwe.