Szukasz dobrego psychologa dziecięcego w Łodzi? Oferujemy pomoc psychologiczną i psychoterapeutyczną dla dzieci i młodzieży. Zajmujemy się diagnozą, terapią indywidualną i grupową. Udzielamy wsparcia rodzicom — w formie konsultacji, porad wychowawczych i zajęć psychoedukacyjnych, a także całej rodzinie w formie terapii rodzinnej.

Grupy terapeutyczne

ADHD

Zajęcia grupowe dla rodziców dzieci z zaburzeniami uwagi, nadpobudliwością psychoruchową i impulsywnością, zakłócającą funkcjonowanie i rozwój. Grupa uruchamiana jest w przypadku zakwalifikowania się co najmniej 4 osób.

LĘK SPOŁECZNY

Grupa terapeutyczna dla dzieci z problemem nieśmiałości i lęku społecznego – wycofujących się z relacji rówieśniczych, lękliwych, unikających kontaktów z innymi. Prowadzimy grupy dla dzieci w wieku 13-14 i 16-18 lat. Kwalifikacja dokonywana jest na podstawie wywiadu z rodzicami i spotkania z dzieckiem. Terapia obejmuje 12 sesji terapeutycznych, każda trwa 60-90 minut. Grupa uruchamiana jest w przypadku zakwalifikowania się co najmniej 4 osób.

ZABURZENIA DEPRESYJNE

Grupa terapeutyczna dla młodzieży z diagnozą/podejrzeniem depresji (m.in.: obniżonym nastrojem, drażliwością, zmęczeniem/brakiem energii, wycofaniem z codziennych aktywności, niską samooceną, trudnościami w radzeniu sobie ze stresem). Grupa przeznaczona dla osób powyżej 14 lat. Kwalifikacja dokonywana jest na podstawie indywidualnej konsultacji diagnostycznej i wywiadu z rodzicami.

RADZENIE SOBIE ZE STRESEM

Warsztaty psychoedukacyjne połączone z nauką technik relaksacji i radzenia sobie z problemami. Warsztaty przeznaczone dla dzieci i młodzieży z trudnościami w radzeniu sobie ze stresem, nadmiernym napięciem utrudniającym funkcjonowanie. Zwykle obejmują 6-8 spotkań, każde trwa ok. 90 minut. Grupa uruchamiana jest w przypadku zakwalifikowania się co najmniej 4 osób.

Cennik

Sesja terapeutyczna (dzieci, młodzież) — 150 PLN

Spotkania odbywają się zwykle raz w tygodniu i trwają około 60 minut.

Konsultacja psychologiczna (dzieci, młodzież) — 150 PLN

Może mieć charakter jednorazowej porady psychologicznej lub konsultacji diagnostycznej kończącej się dobraniem optymalnej formy pomocy.

Konsultacja wychowawcza dla rodziców — 120 PLN

Indywidualne konsultacje mające na celu rozwiązanie konkretnego problemu wychowawczego.

Zajęcia i grupy terapeutyczne dla dzieci — od 50 PLN

Zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży w formie grup terapeutycznych, warsztatów psychoedukacyjnych lub treningów umiejętności miękkich.

Warsztaty grupowe dla rodziców — od 50 PLN

Zajęcia grupowe dla rodziców w formie grup wsparcia, zajęć psychoedukacyjnych lub treningów umiejętności wychowawczych.

Gdzie przyjmujemy?

Zapraszamy do naszej siedziby w centrum Łodzi:

al.Kościuszki 39

90-418 Łódź

Jak zapisać się na sesję?

Możesz do nas zadzwonić (od 8 do 20), wysłać SMS, napisać maila lub skorzystać z formularza kontaktowego.

tel. 780 100 016

recepcja@centrumterapii.org

Chętnie doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania.

W czasie naszej pracy telefon może być wyciszony. Jeżeli nie odbieramy, wyślij SMS. Oddzwonimy, gdy tylko będzie to możliwe.