+48 42 23 71 170

Jarosława Kwaśniak

Psychoterapeuta, psycholog

Jarosława Kwaśniak

Pełny opis doświadczenia Jarosławy znajdziesz na stronie z wszystkimi psychologami z Łodzi, poniżej kilka pytań do Jarki, które pomogą lepiej poznać naszą terapeutkę.

Dlaczego zajęłaś się psychologią? 

Psychologią zajęłam się, ponieważ chciałam pracować w poradni psychologiczno – pedagogicznej. Na szczęście mój wybór okazał się dla mnie bardzo dobry i od ponad trzydziestu lat pracuję w zawodzie, właśnie w poradni. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam też pracując w szkole specjalnej i przedszkolu, ale zawsze poradnia była moim ulubionym miejscem pracy.

Jakie jest Twoje ulubione wspomnienie / moment pracy z pacjentem? 

Najlepiej wspominam momenty, kiedy pacjent zauważa zmiany w swoim codziennym funkcjonowaniu i opowiada o tym. Bardzo zapadło mi w pamięć zdanie pacjentki, która stwierdziła: „wcześniej, przed terapią, bym się tylko popłakała i nie wiedziała co mogę zrobić”. 

Jakie masz plany na rozwój zawodowy? 

Interesuje mnie niezmiennie terapia poznawczo – behawioralna. Chciałabym wzbogacać swoje umiejętności w pracy w terapii schematów.

Publikacje / książki o tematyce psychologicznej, które polecasz 

Polecam: „Program zamiany sposobu życia – uwalnianie się z pułapek psychologicznych” Jeffrey E. Young i Janet S. Klosko, „Porozumienie bez przemocy – o języku serca” Marshall B. Rosenberg, a dla rodziców „Sposób na trudne dziecko – przyjazna terapii behawioralna” Artura Kołakowskiego i Agnieszki Pisuli.

Najnowsze wpisy na blogu

Czy potrzebujemy terapii dla par?

Czy potrzebujemy terapii dla par?

Wiele osób zmagających się z problemami czy dyskomfortem psychicznym zastanawia się, czy terapia na pewno jest dla niego. Przy terapii dla par wątpliwość jest podwójna, bo w grę wchodzi dwoje partnerów. Sprawdź z naszą checklistą, czy warto rozważyć wizytę u terapeuty par.

Doradztwo zawodowe — pomoc w rekrutacji?

Doradztwo zawodowe — pomoc w rekrutacji?

Doradztwo zawodowe może mieć wiele różnych form i postaci. Może polegać na spotkaniach indywidualnych, gdzie klient spotyka się z doradcą, omawia swoje cele zawodowe, potrzeby, […]

Jak ułatwić dziecku szkolny start?

Jak ułatwić dziecku szkolny start?

Wakacje dobiegły końca, a perspektywa nadchodzącego roku szkolnego zachęca do wzięcia głębokiego oddechu oraz przygotowania się na rozpoczęcie roku szkolnego. Stres związany z rozpoczęciem roku […]

Zobacz wszystkie wpisy

Umów się na wizytę

Zadzwoń do nas pod +48 42 237 11 70 lub skorzystaj z formularza kontaktowego a my oddzwonimy do Ciebie, wysłuchamy Cię i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Zapewniamy poufność oraz pomoc na każdym etapie korzystania z naszych usług.