Oferujemy pomoc psychologiczną i psychoterapeutyczną dla dzieci i młodzieży. Zajmujemy się diagnozą, terapią indywidualną i grupową. Udzielamy wsparcia rodzicom — w formie konsultacji, porad wychowawczych i zajęć psychoedukacyjnych, a także całej rodzinie w formie terapii rodzinnej.
W czym możemy pomóc?
+ nadpobudliwość psychoruchowa
+ problemy z koncentracją uwagi
+ problemy emocjonalne
+ zaburzenia lękowe
+ niska samoocena
+ trudności w radzeniu sobie ze stresem
+ fobia szkolna
+ tiki ruchowe i głosowe
+ moczenie nocne
+ zaburzenia zachowania i problemy w relacjach z innymi
+ doświadczona przemoc fizyczna/psychiczna
+ zaburzenia odżywiania
Grupy terapeutyczne
ADHD
Grupa terapeutyczna dla dzieci z zaburzeniami uwagi, nadpobudliwością psychoruchową i impulsywnością, zakłócającą funkcjonowanie i rozwój. Prowadzimy grupy dla dzieci w wieku: 6-9 lat i w wieku 10-13 lat. Kwalifikacja dokonywana jest na podstawie wywiadu z rodzicami i spotkania z dzieckiem. Terapia obejmuje około 10 sesji terapeutycznych, każda trwa 60 minut. Grupa uruchamiana jest w przypadku zakwalifikowania się co najmniej 4 osób. Planowany nabór do grupy — luty 2019.
Lęk społeczny
Grupa terapeutyczna dla dzieci z problemem nieśmiałości i lęku społecznego - wycofujących się z relacji rówieśniczych, lękliwych, unikających kontaktów z innymi. Prowadzimy grupy dla dzieci w wieku 6-9 lat i 10-13 lat. Kwalifikacja dokonywana jest na podstawie wywiadu z rodzicami i spotkania z dzieckiem. Terapia obejmuje 12 sesji terapeutycznych, każda trwa 60-90 minut. Grupa uruchamiana jest w przypadku zakwalifikowania się co najmniej 4 dzieci. Trwa nabór do grupy!
Zaburzenia depresyjne
Grupa terapeutyczna dla młodzieży z diagnozą/podejrzeniem depresji (m.in.: obniżonym nastrojem, drażliwością, zmęczeniem/brakiem energii, wycofaniem z codziennych aktywności, niską samooceną, trudnościami w radzeniu sobie ze stresem). Grupa przeznaczona dla osób powyżej 14 lat. Kwalifikacja dokonywana jest na podstawie indywidualnej konsultacji diagnostycznej i wywiadu z rodzicami. Planowany nabór do grupy — luty 2019.
Radzenie sobie ze stresem
Warsztaty psychoedukacyjne połączone z nauką technik relaksacji i radzenia sobie z problemami. Warsztaty przeznaczone dla dzieci i młodzieży z trudnościami w radzeniu sobie ze stresem, nadmiernym napięciem utrudniającym funkcjonowanie. Zwykle obejmują 6-8 spotkań, każde trwa ok. 90 minut. Grupa uruchamiana jest w przypadku zakwalifikowania się co najmniej 4 osób. Planowany nabór do grupy — styczeń 2019.
Cennik
 1. Sesja terapeutyczna (dzieci, młodzież) (90 PLN)

  Spotkania odbywają się zwykle raz w tygodniu i trwają około 60 minut.

 2. Konsultacja psychologiczna (dzieci, młodzież) (90 PLN)

  Może mieć charakter jednorazowej porady psychologicznej lub konsultacji diagnostycznej kończącej się dobraniem optymalnej formy pomocy.

 3. Zajęcia i grupy terapeutyczne dla dzieci (od 50 PLN)

  Zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży w formie grup terapeutycznych, warsztatów psychoedukacyjnych lub treningów umiejętności miękkich.

 4. Terapia rodzin (od 130 PLN)

  Sesje odbywają się zwykle raz na dwa / trzy tygodnie i trwają około 90 minut.

 5. Konsultacja wychowawcza dla rodziców (100 PLN)

  Indywidualne konsultacje mające na celu rozwiązanie konkretnego problemu wychowawczego.

 6. Warsztaty grupowe dla rodziców (od 50 PLN)

  Zajęcia grupowe dla rodziców w formie grup wsparcia, zajęć psychoedukacyjnych lub treningów umiejętności wychowawczych.

GDZIE PRZYJMUJEMY?
Zapraszamy do naszej siedziby w centrum Łodzi:
al. Kościuszki 39
90-418 Łódź
JAK ZAPISAĆ SIĘ NA SESJĘ?
Możesz do nas zadzwonić (od 8 do 20), wysłać SMS, napisać maila lub skorzystać z formularza kontaktowego.
 502 22 89 88
recepcja@centrumterapii.org
Chętnie doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania. 
W czasie naszej pracy telefon może być wyciszony. Jeżeli nie odbieramy, wyślij SMS. Oddzwonimy, gdy tylko będzie to możliwe.
logo: Pooya Sanjari / grafika: Paulina Kowalska / copyright: Centrum Terapii i Rozwoju