Pełny opis doświadczenia Patrycji znajdziesz na stronie z wszystkimi psychologami z Łodzi, poniżej kilka pytań do Patrycji, które pomogą lepiej poznać naszą terapeutkę.
Dlaczego zajęłaś się psychologią?
Psychologią interesowałam się od kiedy byłam nastolatką. Połączenie świata biologii i przedmiotów humanistycznych było dla mnie niezwykle pociągające. Psychologia pozwalała na odkrywanie prawd mało szkolnych, a życiowych, właściwą interpretację świata i różnych zjawisk zachodzących w ludzkich społecznościach. To nauka jaką jest psychologia pozwalała mi na odnalezienie odpowiedzi na pytania, które sobie stawiałam oraz osiągnięcie dobrostanu, uważności i wewnętrznego spokoju. Dzielenie się zdobytą wiedzą i umiejętnościami w formie wsparcia psychologicznego było naturalną konsekwencją mojego wyboru w postaci studiów psychologicznych.
Ulubione wspomnienie / moment pracy z pacjentem
Tych momentów mam co najmniej dwa. Pierwszym z nich jest czas, w którym nawiązuję z nim relację. Mogę wtedy spojrzeć na świat jego oczami, przyjrzeć się dokładnie trudnościom z jakimi do mnie przychodzi i zacząć opracowywać strategię działania, która pomoże wyjść mu z problemów bądź poukładać, to co jest dla niego istotne. Kolejny pozytywny moment, a raczej momenty to obserwowanie jak pacjent stopniowo wychodzi ze swoich trudności bądź osiąga swoje cele i założenia.
Jakie masz plany na rozwój zawodowy?
Obecnie planuję rozpoczęcie 4-letniej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Pragnę pogłębiać swoją wiedzę z zakresu diagnozy zaburzeń dzieci, młodzieży i dorosłych oraz możliwości ich terapii.
Publikacje / książki o tematyce psychologicznej, które polecasz
„Self-reg. Jak pomóc dziecku (i sobie) nie dać się stresowi i żyć pełnią możliwości”, Barker Teresa
Seria książek Faber Adele, Mazlish Elaine, „Jak mówić, żeby…”
„Stanowczo łagodnie bez lęku”, M Król Fijewska
„Szczęśliwi nauczyciele zmieniają świat”
„Praktyka uważności dla nauczycieli i uczniów”, Weare Kathrine
„Umysł ponad nastrojem. Zmień nastrój poprzez zmianę sposobu myślenia”, Padesky Christine A.
„Uważność. Trening pokonywania codziennych trudności”, Ronald D. Siegel