+48 42 23 71 170

Patrycja Brosowska

Psychoterapeuta, Psycholog

Patrycja Brosowska

Pełny opis doświadczenia Patrycji znajdziesz na stronie z wszystkimi psychologami z Łodzi, poniżej kilka pytań do Patrycji, które pomogą lepiej poznać naszą terapeutkę.

Dlaczego zajęłaś się psychologią?

Psychologią interesowałam się od kiedy byłam nastolatką. Połączenie świata biologii i przedmiotów humanistycznych było dla mnie niezwykle pociągające. Psychologia pozwalała na odkrywanie prawd mało szkolnych, a życiowych, właściwą interpretację świata i różnych zjawisk zachodzących w ludzkich społecznościach. To nauka jaką jest psychologia pozwalała mi na odnalezienie odpowiedzi na pytania, które sobie stawiałam oraz osiągnięcie dobrostanu, uważności i wewnętrznego spokoju. Dzielenie się zdobytą wiedzą i umiejętnościami w formie wsparcia psychologicznego było naturalną konsekwencją mojego wyboru w postaci studiów psychologicznych.

Ulubione wspomnienie / moment pracy z pacjentem

Tych momentów mam co najmniej dwa. Pierwszym z nich jest czas, w którym nawiązuję z nim relację. Mogę wtedy spojrzeć na świat jego oczami, przyjrzeć się dokładnie trudnościom z jakimi do mnie przychodzi i zacząć opracowywać strategię działania, która pomoże wyjść mu z problemów bądź poukładać, to co jest dla niego istotne. Kolejny pozytywny moment, a raczej momenty to obserwowanie jak pacjent stopniowo wychodzi ze swoich trudności bądź osiąga swoje cele i założenia.

Jakie masz plany na rozwój zawodowy?

Obecnie planuję rozpoczęcie 4-letniej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Pragnę pogłębiać swoją wiedzę z zakresu diagnozy zaburzeń dzieci, młodzieży i dorosłych oraz możliwości ich terapii.

Publikacje / książki o tematyce psychologicznej, które polecasz

„Self-reg. Jak pomóc dziecku (i sobie) nie dać się stresowi i żyć pełnią możliwości”, Barker Teresa

Seria książek Faber Adele, Mazlish Elaine, „Jak mówić, żeby…”

„Stanowczo łagodnie bez lęku”, M Król Fijewska

„Szczęśliwi nauczyciele zmieniają świat”

„Praktyka uważności dla nauczycieli i uczniów”, Weare Kathrine

„Umysł ponad nastrojem. Zmień nastrój poprzez zmianę sposobu myślenia”, Padesky Christine A.

„Uważność. Trening pokonywania codziennych trudności”, Ronald D. Siegel

Najnowsze wpisy na blogu

Czy potrzebujemy terapii dla par?

Czy potrzebujemy terapii dla par?

Wiele osób zmagających się z problemami czy dyskomfortem psychicznym zastanawia się, czy terapia na pewno jest dla niego. Przy terapii dla par wątpliwość jest podwójna, bo w grę wchodzi dwoje partnerów. Sprawdź z naszą checklistą, czy warto rozważyć wizytę u terapeuty par.

Doradztwo zawodowe — pomoc w rekrutacji?

Doradztwo zawodowe — pomoc w rekrutacji?

Doradztwo zawodowe może mieć wiele różnych form i postaci. Może polegać na spotkaniach indywidualnych, gdzie klient spotyka się z doradcą, omawia swoje cele zawodowe, potrzeby, […]

Jak ułatwić dziecku szkolny start?

Jak ułatwić dziecku szkolny start?

Wakacje dobiegły końca, a perspektywa nadchodzącego roku szkolnego zachęca do wzięcia głębokiego oddechu oraz przygotowania się na rozpoczęcie roku szkolnego. Stres związany z rozpoczęciem roku […]

Zobacz wszystkie wpisy

Umów się na wizytę

Zadzwoń do nas pod +48 42 237 11 70 lub skorzystaj z formularza kontaktowego a my oddzwonimy do Ciebie, wysłuchamy Cię i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Zapewniamy poufność oraz pomoc na każdym etapie korzystania z naszych usług.