+48 42 23 71 170

Monika Wojciechowska

Psycholog

Monika Wojciechowska

Pełny opis doświadczenia Moniki znajdziesz na stronie z wszystkimi psychologami z Łodzi, poniżej kilka pytań do Moniki, które pomogą lepiej poznać naszą terapeutkę.

Dlaczego zajęłaś się psychologią?

Psychologią zainteresowałam się jak byłam nastolatką. Problemy z jakimi się zmagali moi rówieśnicy tj. alkohol, narkotyki, zaburzenia odżywiania, napędzały mnie tylko do poszerzania wiedzy i szukania odpowiedzi na pytania „jaka jest ludzka natura”, „co nami kieruje”. Chęć niesienia pomocy innym, dzielenie się swoją zdobytą wiedzą i umiejętnościami zaprowadziły mnie na studia psychologiczne.

Ulubione wspomnienie / moment pracy z pacjentem

Tych ulubionych wspomnień jest wiele. To obserwowanie jak pacjent wychodzi ze swoich trudności i sam zaczyna je rozumieć i szukać rozwiązań. Najlepsze wspomnienie to praca z Grupą Wsparcia z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi. Kiedy zaczynając pracę z grupą obcych sobie osób potrafimy stworzyć grupę ludzi sobie bliskich i wspierających. Wtedy moja praca to już tylko kierowanie tematem a oni sami wzajemnie się wspierają i proponują rozwiązania trudności jakie ich napotykają.

Jakie masz plany na rozwój zawodowy?

Aktualnie planuje rozpoczęcie 4 letniej szkoły poznawczo-behawioralnej. Pragnę pogłębiać swoją wiedzę z zakresu diagnozy zaburzeń odżywiania. Kształcić się w coraz lepszych metodach pracy z osobą uzależnioną i współuzależnioną.

Publikacje / książki o tematyce psychologicznej, które polecasz

„Potęga podświadomości”, Joseph Murphy

„Psychologia motywacji”, Robert E. Franken

„Czerwona księga”, Carl Gustaw Jung

„Efekt Lucyfera”, Philip Zimbardo

„Uzależniony mózg”, Suzette Glasner-Edwards

„Kompulsywne objadanie się”, Kathryn Hansen

Najnowsze wpisy na blogu

Czy potrzebujemy terapii dla par?

Czy potrzebujemy terapii dla par?

Wiele osób zmagających się z problemami czy dyskomfortem psychicznym zastanawia się, czy terapia na pewno jest dla niego. Przy terapii dla par wątpliwość jest podwójna, bo w grę wchodzi dwoje partnerów. Sprawdź z naszą checklistą, czy warto rozważyć wizytę u terapeuty par.

Doradztwo zawodowe — pomoc w rekrutacji?

Doradztwo zawodowe — pomoc w rekrutacji?

Doradztwo zawodowe może mieć wiele różnych form i postaci. Może polegać na spotkaniach indywidualnych, gdzie klient spotyka się z doradcą, omawia swoje cele zawodowe, potrzeby, […]

Jak ułatwić dziecku szkolny start?

Jak ułatwić dziecku szkolny start?

Wakacje dobiegły końca, a perspektywa nadchodzącego roku szkolnego zachęca do wzięcia głębokiego oddechu oraz przygotowania się na rozpoczęcie roku szkolnego. Stres związany z rozpoczęciem roku […]

Zobacz wszystkie wpisy

Umów się na wizytę

Zadzwoń do nas pod +48 42 237 11 70 lub skorzystaj z formularza kontaktowego a my oddzwonimy do Ciebie, wysłuchamy Cię i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Zapewniamy poufność oraz pomoc na każdym etapie korzystania z naszych usług.