+48 42 23 71 170

Katarzyna Bik

Psychoterapeuta, Psycholog

Katarzyna Bik

Pełny opis doświadczenia Kasi znajdziesz na stronie z wszystkimi psychologami z Łodzi, poniżej kilka pytań do Kasi, które pomogą lepiej poznać naszą terapeutkę.

Dlaczego zajęłaś się psychologią?

Psychologia była w obszarze moich zainteresowań od bardzo dawna, jeszcze zanim zdecydowałam, że będzie to kierunek moich studiów. Początkowo, bardzo interesowałam się psychologią biznesu, a szczególnie reklamy i zachowań konsumenckich. Z czasem, potrzeba poszerzania wiedzy na temat człowieka, jego mechanizmów myślenia i zachowania stała się coraz większa i wtedy podjęłam decyzję o studiowaniu psychologii. Był to dla mnie bardzo cenny czas, jednak to praca z pacjentem, każdego dnia sprawia, że czuję, że się realizuję. Każda usłyszana historia pogłębia moją ciekawość dotyczącą ludzi, tego jak postrzegają i interpretują otaczającą ich rzeczywistość.

Jakie jest Twoje ulubione wspomnienie / moment pracy z pacjentem?

Najpiękniejszy moment, to ten, kiedy widzę, że osoba z którą rozmawiam dobrze się przy mnie czuje, ma przestrzeń i odwagę stawić czoła swoim problemom, ten, kiedy uśmiecha się po raz pierwszy od dawna, albo wzrusza, bo odkrywa w sobie siłę do zmiany lub dostrzega, że ta zmiana właśnie w niej zaszła.

Jakie masz plany na rozwój zawodowy?

Moje plany zawodowe są ściśle związane z psychoterapią poznawczo- behawioralną. Chciałabym stale poszerzać swoją wiedzę i umiejętności w tym obszarze i być jak najskuteczniejsza w pracy z pacjentem.

Publikacje / książki o tematyce psychologicznej, które polecasz

W morzu publikacji oraz książek o tematyce psychologicznej najczęściej sięgam po pozycje typowo naukowe, dzięki którym pogłębiam swoją wiedzę, ale które niekoniecznie nadają się „do poduszki”. Nieco lżejsze, ale wciąż niezwykle ciekawe i mądre są książki autorstwa Irvina Davida Yaloma, które niewątpliwie są godne polecenia.

Najnowsze wpisy na blogu

Czy potrzebujemy terapii dla par?

Czy potrzebujemy terapii dla par?

Wiele osób zmagających się z problemami czy dyskomfortem psychicznym zastanawia się, czy terapia na pewno jest dla niego. Przy terapii dla par wątpliwość jest podwójna, bo w grę wchodzi dwoje partnerów. Sprawdź z naszą checklistą, czy warto rozważyć wizytę u terapeuty par.

Doradztwo zawodowe — pomoc w rekrutacji?

Doradztwo zawodowe — pomoc w rekrutacji?

Doradztwo zawodowe może mieć wiele różnych form i postaci. Może polegać na spotkaniach indywidualnych, gdzie klient spotyka się z doradcą, omawia swoje cele zawodowe, potrzeby, […]

Jak ułatwić dziecku szkolny start?

Jak ułatwić dziecku szkolny start?

Wakacje dobiegły końca, a perspektywa nadchodzącego roku szkolnego zachęca do wzięcia głębokiego oddechu oraz przygotowania się na rozpoczęcie roku szkolnego. Stres związany z rozpoczęciem roku […]

Zobacz wszystkie wpisy

Umów się na wizytę

Zadzwoń do nas pod +48 42 237 11 70 lub skorzystaj z formularza kontaktowego a my oddzwonimy do Ciebie, wysłuchamy Cię i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Zapewniamy poufność oraz pomoc na każdym etapie korzystania z naszych usług.