+48 42 23 71 170

Jan Miedziak

Psychoterapeuta, Psycholog

Jan Miedziak

Pełny opis doświadczenia Jana znajdziesz na stronie z wszystkimi psychologami z Łodzi, poniżej kilka pytań do naszego terapeuty, które pomogą lepiej go poznać.

Dlaczego zająłeś się psychologią?

Zawsze czułem silne pragnienie pomagania innym ludziom w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi i znalezieniu drogi do zdrowia psychicznego, a psycholodzy często pracują z ludźmi, którzy potrzebują wsparcia emocjonalnego, terapii lub poradnictwa. Możliwość pomagania innym w radzeniu sobie z trudnościami życiowymi i rozwijania zdrowszych strategii radzenia sobie jest dla mnie bardzo satysfakcjonująca.

Jakie jest Twoje ulubione wspomnienie / moment pracy z pacjentem?

Jednym z moich ulubionych momentów jest chwila, gdy pacjent przełamuje swoje trudności i osiąga przełom w terapii. Może to być moment, w którym pacjent nagle zrozumie coś istotnego o sobie lub swoich uczuciach, a ta nowa wiedza prowadzi do pozytywnych zmian w jego życiu. To uczucie spełnienia, kiedy widzisz, że twoja praca naprawdę pomaga komuś odnaleźć się w życiu.

Innym ulubionym momentem jest ten, w którym pacjent otwiera się przed terapeutą na głębokim poziomie i dzieli się emocjami, które wcześniej ukrywał. To zaufanie, które buduje się między terapeutą a pacjentem, może być bardzo wzmacniające i satysfakcjonujące dla obu stron.

Jakie masz plany na rozwój zawodowy?

Chcę stale poszerzać moją wiedzę na temat najnowszych metod i technik terapeutycznych związanych z podejściem poznawczo-behawioralnym, dlatego w przyszłości planuje udział szkoleniach, warsztatach i konferencjach poświęconych tematyce III fali terapii poznawczo-behawioralnej.

Publikacje / książki o tematyce psychologicznej, które polecasz to

Chciałbym polecić książkę: „Relacje na huśtawce: Jak uwolnić się od negatywnych wzorców zachowań” to książka, która skupia się na analizie negatywnych wzorców zachowań, które wpływają na nasze relacje międzyludzkie, zwłaszcza w kontekście związków partnerskich, rodziny i przyjaźni. Jeśli ktoś ma potrzebę poprawić swoje relacje międzyludzkie, ta książka może być bardzo pomocna. Autorzy nie tylko analizują, jakie negatywne wzorce zachowań wpływają na nasze relacje, ale także oferują praktyczne wskazówki i narzędzia, jak się od nich uwolnić i budować zdrowsze interakcje z innymi.

Najnowsze wpisy na blogu

Czy potrzebujemy terapii dla par?

Czy potrzebujemy terapii dla par?

Wiele osób zmagających się z problemami czy dyskomfortem psychicznym zastanawia się, czy terapia na pewno jest dla niego. Przy terapii dla par wątpliwość jest podwójna, bo w grę wchodzi dwoje partnerów. Sprawdź z naszą checklistą, czy warto rozważyć wizytę u terapeuty par.

Doradztwo zawodowe — pomoc w rekrutacji?

Doradztwo zawodowe — pomoc w rekrutacji?

Doradztwo zawodowe może mieć wiele różnych form i postaci. Może polegać na spotkaniach indywidualnych, gdzie klient spotyka się z doradcą, omawia swoje cele zawodowe, potrzeby, […]

Jak ułatwić dziecku szkolny start?

Jak ułatwić dziecku szkolny start?

Wakacje dobiegły końca, a perspektywa nadchodzącego roku szkolnego zachęca do wzięcia głębokiego oddechu oraz przygotowania się na rozpoczęcie roku szkolnego. Stres związany z rozpoczęciem roku […]

Zobacz wszystkie wpisy

Umów się na wizytę

Zadzwoń do nas pod +48 42 237 11 70 lub skorzystaj z formularza kontaktowego a my oddzwonimy do Ciebie, wysłuchamy Cię i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Zapewniamy poufność oraz pomoc na każdym etapie korzystania z naszych usług.