+48 42 23 71 170

Edyta Klimczak

Psychoterapeuta, psycholog

Edyta Klimczak

Pełny opis doświadczenia Edyty znajdziesz na stronie z wszystkimi psychologami z Łodzi, poniżej kilka pytań do Edyty, które pomogą lepiej poznać naszą terapeutkę.

Dlaczego zajęłaś się psychologią? 

Psychologia od zawsze była w kręgu moich zainteresowań. Na studia psychologiczne skierowała mnie chęć zgłębienia mechanizmów myślenia i funkcjonowania człowieka, a w samej nauce podobała mi się jej wszechstronność i to, że na wiele pytań odpowiedź brzmi „to zależy”. Odkrywanie, jak unikatowy jest każdy człowiek i jak niepowtarzalna jest każda historia, rozwija moją ciekawość świata i szacunek do drugiej osoby, a także uczy pokory.

Jakie jest Twoje ulubione wspomnienie / moment pracy z pacjentem? 

Jednym z takich momentów jest ten, kiedy pacjent z dumą opowiada o tym, jakich zmian dokonuje w swoim życiu, kiedy z zaciekawieniem odkrywa siebie, uczy się być swoim sprzymierzeńcem. Psychoterapia to jednak proces, a dla mnie wyróżnieniem jest towarzyszenie w nim człowiekowi na każdym etapie.  

Jakie masz plany na rozwój zawodowy? 

Obecnie najważniejszym dla mnie planem na rozwój zawodowy jest ukończenie szkolenia psychoterapeutycznego i uzyskanie certyfikatu psychoterapeuty. Stale doszkalam się w obszarach, z którymi przychodzą do mnie pacjenci. 

Publikacje / książki o tematyce psychologicznej, które polecasz 

Niezmiennie polecam książki Irvina Yaloma (np. „Dar terapii”, „Patrząc w słońce”). Poruszają ważne tematy egzystencjalne, a także w przystępny sposób przedstawiają proces terapeutyczny, perspektywę terapeuty, pacjenta, ich relacji. Oprócz tego „Umysł ponad nastrojem” Christine Padeksy i Dennisa Greenbergera oraz pozycje autorstwa Roberta L. Leahy’ego. 

Najnowsze wpisy na blogu

Czy potrzebujemy terapii dla par?

Czy potrzebujemy terapii dla par?

Wiele osób zmagających się z problemami czy dyskomfortem psychicznym zastanawia się, czy terapia na pewno jest dla niego. Przy terapii dla par wątpliwość jest podwójna, bo w grę wchodzi dwoje partnerów. Sprawdź z naszą checklistą, czy warto rozważyć wizytę u terapeuty par.

Doradztwo zawodowe — pomoc w rekrutacji?

Doradztwo zawodowe — pomoc w rekrutacji?

Doradztwo zawodowe może mieć wiele różnych form i postaci. Może polegać na spotkaniach indywidualnych, gdzie klient spotyka się z doradcą, omawia swoje cele zawodowe, potrzeby, […]

Jak ułatwić dziecku szkolny start?

Jak ułatwić dziecku szkolny start?

Wakacje dobiegły końca, a perspektywa nadchodzącego roku szkolnego zachęca do wzięcia głębokiego oddechu oraz przygotowania się na rozpoczęcie roku szkolnego. Stres związany z rozpoczęciem roku […]

Zobacz wszystkie wpisy

Umów się na wizytę

Zadzwoń do nas pod +48 42 237 11 70 lub skorzystaj z formularza kontaktowego a my oddzwonimy do Ciebie, wysłuchamy Cię i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Zapewniamy poufność oraz pomoc na każdym etapie korzystania z naszych usług.