+48 42 23 71 170

Beata Sielaczek

Psychoterapeuta

Beata Sielaczek

Pełny opis doświadczenia Beaty znajdziesz na stronie z wszystkimi psychologami z Łodzi, poniżej kilka pytań do Beaty, które pomogą lepiej poznać naszą terapeutkę.

Dlaczego zajęłaś się psychologią?

Psychologią interesowałam się od dawna, na studiach pedagogicznych uważałam, że najciekawszymi przedmiotami są te z obszaru psychologii. Musiało minąć trochę czasu, aby swoje zainteresowania i potrzebę zdobywania wiedzy o człowieku i jego mechanizmach działania, przełożyć na decyzję o studiowaniu psychologii. Pracując z dziećmi i ich rodzinami jako pedagog, utwierdzałam się w przekonaniu, że pomoc psychologiczna i psychoterapia, to obszar, który mnie pasjonuje a jednocześnie daje możliwość pomocy i wsparcia drugiemu człowiekowi.

Jakie jest Twoje ulubione wspomnienie / moment pracy z pacjentem?

Najbardziej poruszającymi momentami jest czas, kiedy pogłębia się nasza relacja, widzę jak osoba otwiera się przede mną i dzień kiedy mówi, że czuje się lepiej, zauważa że coś w jej życiu się zmieniło, zaczyna realizować swoje plany, osiągać założone cele.

Jakie masz plany na rozwój zawodowy?

Po uzyskaniu certyfikatu psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego chciałabym podjąć szkolenie z zakresu Terapii Schematu. Wiem, że czas będzie weryfikować moje plany, toteż jestem otwarta na różne możliwości, być może wejdę też na drogę EMDR, jednak cokolwiek postanowię, na pewno będzie związane z poszerzaniem mojej wiedzy i umiejętności.

Publikacje / książki o tematyce psychologicznej, które polecasz

Wiele jest ciekawych książek o tematyce psychologicznej, polecam np. te: 

  1. Christine A. Padesky, „Umysł ponad nastrojem”
  2. Steven C. Hayes, Spencer Smith, „W pułapce myśli” 
  3. Gabor Mate, „Kiedy ciało mówi nie. Koszty ukrytego stresu” 
  4. Margaret Robinson Rutherford, „Perfekcyjni do bólu” 
  5. Paul Stallard, „Czujesz tak  jak myślisz” 
  6. Artur Kołakowski, Agnieszka Pisula, „Sposób na trudne dziecko” 
  7. Artur Kołakowski (red., „Psychoterapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży” 
  8. Danny Wedding, Mary Ann Boyd, Ryan M. Niemiec, „Kino i choroby psychiczne.” 
  9. Oliver Sacks, „Człowiek który pomylił swoją żonę z kapeluszem” 
  10. Michael Schofield, „Pomóc Jani” 

Najnowsze wpisy na blogu

Czy potrzebujemy terapii dla par?

Czy potrzebujemy terapii dla par?

Wiele osób zmagających się z problemami czy dyskomfortem psychicznym zastanawia się, czy terapia na pewno jest dla niego. Przy terapii dla par wątpliwość jest podwójna, bo w grę wchodzi dwoje partnerów. Sprawdź z naszą checklistą, czy warto rozważyć wizytę u terapeuty par.

Doradztwo zawodowe — pomoc w rekrutacji?

Doradztwo zawodowe — pomoc w rekrutacji?

Doradztwo zawodowe może mieć wiele różnych form i postaci. Może polegać na spotkaniach indywidualnych, gdzie klient spotyka się z doradcą, omawia swoje cele zawodowe, potrzeby, […]

Jak ułatwić dziecku szkolny start?

Jak ułatwić dziecku szkolny start?

Wakacje dobiegły końca, a perspektywa nadchodzącego roku szkolnego zachęca do wzięcia głębokiego oddechu oraz przygotowania się na rozpoczęcie roku szkolnego. Stres związany z rozpoczęciem roku […]

Zobacz wszystkie wpisy

Umów się na wizytę

Zadzwoń do nas pod +48 42 237 11 70 lub skorzystaj z formularza kontaktowego a my oddzwonimy do Ciebie, wysłuchamy Cię i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Zapewniamy poufność oraz pomoc na każdym etapie korzystania z naszych usług.