Pełny opis doświadczenia Beaty znajdziesz na stronie z wszystkimi psychologami z Łodzi, poniżej kilka pytań do Beaty, które pomogą lepiej poznać naszą terapeutkę.
Dlaczego zajęłaś się psychologią?
Psychologią interesowałam się od dawna, na studiach pedagogicznych uważałam, że najciekawszymi przedmiotami są te z obszaru psychologii. Musiało minąć trochę czasu, aby swoje zainteresowania i potrzebę zdobywania wiedzy o człowieku i jego mechanizmach działania, przełożyć na decyzję o studiowaniu psychologii. Pracując z dziećmi i ich rodzinami jako pedagog, utwierdzałam się w przekonaniu, że pomoc psychologiczna i psychoterapia, to obszar, który mnie pasjonuje a jednocześnie daje możliwość pomocy i wsparcia drugiemu człowiekowi.
Jakie jest Twoje ulubione wspomnienie / moment pracy z pacjentem?
Najbardziej poruszającymi momentami jest czas, kiedy pogłębia się nasza relacja, widzę jak osoba otwiera się przede mną i dzień kiedy mówi, że czuje się lepiej, zauważa że coś w jej życiu się zmieniło, zaczyna realizować swoje plany, osiągać założone cele.
Jakie masz plany na rozwój zawodowy?
Po uzyskaniu certyfikatu psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego chciałabym podjąć szkolenie z zakresu Terapii Schematu. Wiem, że czas będzie weryfikować moje plany, toteż jestem otwarta na różne możliwości, być może wejdę też na drogę EMDR, jednak cokolwiek postanowię, na pewno będzie związane z poszerzaniem mojej wiedzy i umiejętności.
Publikacje / książki o tematyce psychologicznej, które polecasz
Wiele jest ciekawych książek o tematyce psychologicznej, polecam np. te:
- Christine A. Padesky, „Umysł ponad nastrojem”
- Steven C. Hayes, Spencer Smith, „W pułapce myśli”
- Gabor Mate, „Kiedy ciało mówi nie. Koszty ukrytego stresu”
- Margaret Robinson Rutherford, „Perfekcyjni do bólu”
- Paul Stallard, „Czujesz tak jak myślisz”
- Artur Kołakowski, Agnieszka Pisula, „Sposób na trudne dziecko”
- Artur Kołakowski (red., „Psychoterapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży”
- Danny Wedding, Mary Ann Boyd, Ryan M. Niemiec, „Kino i choroby psychiczne.”
- Oliver Sacks, „Człowiek który pomylił swoją żonę z kapeluszem”
- Michael Schofield, „Pomóc Jani”