+48 42 23 71 170

Anna Słoczyńska

Psychoterapeuta, Psycholog

Anna Słoczyńska

Pełny opis doświadczenia Ani znajdziesz na stronie z wszystkimi psychologami z Łodzi, poniżej kilka pytań do Ani, które pomogą lepiej poznać naszą terapeutkę.

Dlaczego zajęłaś się psychologią?

Zawsze wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi, towarzyszyć im w ich trudnościach, dlatego odkąd pamiętam zgłaszałam się do różnych placówek opiekuńczych w charakterze wolontariusza, pomagałam w organizacjach charytatywnych itp. W okresie liceum odkryłam świat psychologii społecznej, zagadnienia związane z zachowaniami ludzi w odniesieniu do różnych sytuacji i moja fascynacja tą dziedziną zaowocowała wyborem kierunku studiów, konsekwentnie rozszerzając się na obszary związane z poradnictwem psychologicznym, interwencją kryzysową i psychoterapią.

Jakie jest Twoje ulubione wspomnienie / moment pracy z pacjentem?

Relacja z każdym pacjentem jest dla mnie czymś rozwijającym i ciekawym, dlatego nie mogę w żaden sposób wyodrębnić konkretnych momentów, które wspominałabym w sposób szczególny. Cały proces towarzyszenia pacjentowi w realizacji celów terapeutycznych jest satysfakcjonującym i inspirującym doświadczeniem. Najważniejsze momenty to te, w których pacjent osiąga kolejne cele, a jego trudności zamieniają się w wyzwanie, do którego jest odpowiednio przygotowany.

Jakie masz plany na rozwój zawodowy?

Obecnie jestem w trakcie 4-letniej Szkoły Psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym, niebawem planuję studia z zakresu psychotraumatologii, natomiast po uzyskaniu certyfikatu planuję poszerzenie umiejętności w zakresie terapii schematów oraz ACT.

Publikacje / książki o tematyce psychologicznej, które polecasz

Hm, to kilka książek które polecam:

  1. Trzy sposoby kochania siebie, E. Herzyk
  2. Dynamika emocji, red. W. Błaszczak, D. Doliński
  3. Nie zaczęło się od ciebie; Mark Wolynn
  4. Umysł wyzwolony, S.C. Hayes
  5. W sidłach nawyku, R.A. Poldrack
  6. Program zmiany sposobu życia,  Jeffrey E. Young; Janet S. Klosko
  7. Niedoskonała kontrola, J. Viorst
  8. Zderzenie z rzeczywistością, R. Harris

Najnowsze wpisy na blogu

Czy potrzebujemy terapii dla par?

Czy potrzebujemy terapii dla par?

Wiele osób zmagających się z problemami czy dyskomfortem psychicznym zastanawia się, czy terapia na pewno jest dla niego. Przy terapii dla par wątpliwość jest podwójna, bo w grę wchodzi dwoje partnerów. Sprawdź z naszą checklistą, czy warto rozważyć wizytę u terapeuty par.

Doradztwo zawodowe — pomoc w rekrutacji?

Doradztwo zawodowe — pomoc w rekrutacji?

Doradztwo zawodowe może mieć wiele różnych form i postaci. Może polegać na spotkaniach indywidualnych, gdzie klient spotyka się z doradcą, omawia swoje cele zawodowe, potrzeby, […]

Jak ułatwić dziecku szkolny start?

Jak ułatwić dziecku szkolny start?

Wakacje dobiegły końca, a perspektywa nadchodzącego roku szkolnego zachęca do wzięcia głębokiego oddechu oraz przygotowania się na rozpoczęcie roku szkolnego. Stres związany z rozpoczęciem roku […]

Zobacz wszystkie wpisy

Umów się na wizytę

Zadzwoń do nas pod +48 42 237 11 70 lub skorzystaj z formularza kontaktowego a my oddzwonimy do Ciebie, wysłuchamy Cię i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Zapewniamy poufność oraz pomoc na każdym etapie korzystania z naszych usług.