Pełny opis doświadczenia Anny znajdziesz na stronie z wszystkimi psychologami z Łodzi, poniżej kilka pytań do Anny, które pomogą lepiej poznać naszą terapeutkę.
Dlaczego zajęłaś się psychologią?
Od kiedy pamiętam, wiązałam wizję swojego życia zawodowego z pomocą innym.
Moją pasją jest człowiek jako całość, zarówno w kontekście zaburzeń, ale także rozwoju zasobów i wykorzystywania osobistego potencjału. Uważam, że pomoc psychologiczna i psychoterapia łączą te dwie drogi, umożliwiając mi zarówno koncentrowanie się na pomocy w przypadku problemów oraz objawów, jak i wspieranie rozwoju osobistego.
Ulubione wspomnienie / moment pracy z pacjentem
Myślę, że każdy proces terapeutyczny i kontakt z drugim człowiekiem przynosi wspaniałe momenty. Z radością wspominam wszystkie chwile, kiedy dzięki dokonywanym zmianom, pacjenci zaczynają zbliżać się do wizji życia, którym naprawdę chcą żyć.
Jakie masz plany na rozwój zawodowy?
Obecnie skupiam się na dokończeniu szkoły psychoterapii poznawczo behawioralnej. W przyszłości chciałabym uzyskać certyfikat psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego, a także rozwijać umiejętności z zakresu Terapii Schematu oraz terapii Trzeciej Fali. Chciałabym podjąć całościowy kurs certyfikujący w Terapii Schematu, a także studia podyplomowe z psychologii sportu, którą się pasjonuję. Ponadto, planuję rozwijać kompetencje trenerskie w zakresie wykorzystywania psychologii w biznesie, w celu dbania o dobrostan pracowników i efektywność organizacji.
Publikacje / książki o tematyce psychologicznej, które polecasz
Wszystkim osobom zainteresowanym psychologią, przede wszystkim w kontekście jej aspektów neurobiologicznych oraz tego, w jaki sposób funkcjonuje mózg, serdecznie polecam książki autorstwa profesora Jerzego Vetulaniego. To wspaniała dawka wiedzy neuropsychologicznej, przekazana z humorem, w ciekawej, przystępnej formie.