+48 42 23 71 170

Psychoterapia i pomoc psychologiczna online

, 16 kwietnia 2021

Psychoterapia i pomoc psychologiczna online

Presja współczesnego świata sprawia, że coraz więcej osób zmaga się z zaburzeniami psychicznymi. Depresja, uzależnienia, nerwice, przewlekłe zmęczenie, wysoki poziom stresu – to wszystko poważne dolegliwości, które znacząco utrudniają codzienne funkcjonowanie. W wielu przypadkach odpowiedzią na te problemy może być sięgnięcie po specjalistyczną pomoc – psychoterapeuty lub lekarza psychiatry. Regularne spotkania z psychologiem lub psychoterapeutą znacząco ułatwiają poradzenie sobie z problemami. Kiedy, z różnych względów, wizyty w gabinecie terapeuty są dla chorego niemożliwe, bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się psychoterapia online. Sprawdź, kiedy warto zgłosić się po pomoc do specjalisty i kiedy rozważyć pomoc psychologiczną online.

Pomoc psychologiczna online — kiedy skorzystać?

Każdy z nas przechodzi czasem przez ciężki okres. Problemy na gruncie osobistym i zawodowym wpływają negatywnie na nasze samopoczucie, wywołując szereg nieprzyjemnych objawów, takich jak drażliwość, stres, przygnębienie czy smutek. To normalne uczucia, które pojawiają się w odpowiedzi na niechciane doświadczenia. Jeśli zauważamy jednak, że my (lub nasi bliscy) przestajemy sobie z nimi radzić lub niepokojące objawy pojawiają się za często, jest to przesłanka za tym, żeby rozważyć wsparcie psychologa. Do objawów, które powinny zwrócić naszą uwagę, należą np.:

Zarówno psychoterapeuta pomagający w gabinecie, jak i udzielający pomocy online to specjaliści, którzy zdiagnozują nasz problem i na podstawie diagnozy zaproponują właściwy sposób leczenia. W dzisiejszych czasach z psychoterapii korzysta coraz więcej osób, w efekcie doświadczając pozytywnych zmian w życiu, w swoim codziennym funkcjonowaniu i radzeniu sobie z problemami. Pomimo coraz większej świadomości społecznej, wiele osób czuje jednak opór przed udaniem się do gabinetu psychologa. Oprócz obaw i trudności w mówieniu o swoich problemach, częstą przeszkodą jest także bariera geograficzna – trudność w dostępie do dobrych specjalistów w okolicy miejsca zamieszkania i odległe terminy. Dodatkowo, w sytuacji pandemii, kiedy ważne jest ograniczenie kontaktów z innymi, terapia online staje się szczególnie atrakcyjną formą pomocy. Właśnie dlatego, często bardzo dobrym rozwiązaniem okazuje się współpraca z psychologiem prowadzącym terapię online.

Psycholog online — dlaczego warto?

Jeśli dostrzegasz u siebie niepokojące objawy i sądzisz, że potrzebujesz pomocy lekarza lub terapeuty, warto rozważyć coraz popularniejszą opcję, jaką stanowi psychoterapia online. To dla wielu jeszcze niecodzienne podejście do udzielania terapii, jest jednak uznawane za równie skuteczne, co tradycyjne wizyty w gabinecie psychologa. Rozmowa z psychologiem w ramach e-wizyty sprawdzi się szczególnie w przypadkach, gdy potrzebujemy szybkiej porady lub z różnych względów nie możemy pojawić się w gabinecie osobiście. Terapia online wiąże się ponadto z innymi korzyściami, takimi jak:

Obecnie specjaliści coraz częściej oferują pomoc online w formie konsultacji, porady psychologicznej, terapii indywidualnej oraz sesji dla par i rodzin. Sytuacja pandemii dodatkowo przyspieszyła oswajanie się terapeutów i pacjentów z tą formą pomocy. Zarówno terapia w gabinecie i psychoterapia online są skuteczną formą pomocy, mogącą mieć znaczący wpływ na nasze samopoczucie i ogólne funkcjonowanie. Niezależnie na jaką formę wsparcia psychologicznego się zdecydujesz, ważne jest żeby nie zwlekać z udaniem się po pomoc, kiedy zaobserwujesz u siebie niepokojące objawy lub zmiany w codziennym funkcjonowaniu.

Najnowsze wpisy na blogu

Czy potrzebujemy terapii dla par?

Czy potrzebujemy terapii dla par?

Wiele osób zmagających się z problemami czy dyskomfortem psychicznym zastanawia się, czy terapia na pewno jest dla niego. Przy terapii dla par wątpliwość jest podwójna, bo w grę wchodzi dwoje partnerów. Sprawdź z naszą checklistą, czy warto rozważyć wizytę u terapeuty par.

Doradztwo zawodowe — pomoc w rekrutacji?

Doradztwo zawodowe — pomoc w rekrutacji?

Doradztwo zawodowe może mieć wiele różnych form i postaci. Może polegać na spotkaniach indywidualnych, gdzie klient spotyka się z doradcą, omawia swoje cele zawodowe, potrzeby, […]

Jak ułatwić dziecku szkolny start?

Jak ułatwić dziecku szkolny start?

Wakacje dobiegły końca, a perspektywa nadchodzącego roku szkolnego zachęca do wzięcia głębokiego oddechu oraz przygotowania się na rozpoczęcie roku szkolnego. Stres związany z rozpoczęciem roku […]

Zobacz wszystkie wpisy

Umów się na wizytę

Zadzwoń do nas pod +48 42 237 11 70 lub skorzystaj z formularza kontaktowego a my oddzwonimy do Ciebie, wysłuchamy Cię i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Zapewniamy poufność oraz pomoc na każdym etapie korzystania z naszych usług.