Lęk pełni niezwykle ważną rolę w Twoim organizmie — mobilizuje do podjęcia działania i zapewnia bezpieczeństwo. Jak możesz się zatem domyślić, odczuwanie go jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. To całkowicie naturalne, że odczuwasz lęk w stresujących sytuacjach takich jak rozmowa kwalifikacyjna czy wystąpienie publiczne, jeśli jednak doznawanie lęku wiąże się dla Ciebie jedynie z nadmiernym zamartwianiem czy nieustającym poczuciem niepokoju, nie powinieneś tego lekceważyć.
Kiedy lęk nie jest już Twoim sprzymierzeńcem?
Paraliżujący lęk, który przejmuje nad Tobą kontrolę, przestaje być w pełni efektywny i może świadczyć o tym, że powinieneś sięgnąć po wsparcie psychologiczne. Zwróć szczególną uwagę na to, czy dostrzegasz w swoim życiu wymienione sytuacje:
Jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś ataku paniki, z pewnością wiesz, jak przerażające i przytłaczające jest to doświadczenie. Może wydawać Ci się, że wszystko jest w porządku, nie odczuwasz lęku, a mimo to pojawiają się u Ciebie niespodziewane i niewyjaśnione epizody wzmożonego niepokoju.
Najlepszym sposobem na uwolnienie się od ataków paniki oraz towarzyszącemu Ci na co dzień strumieniowi obaw, jest udanie się na konsultację psychologiczną. Nie zwlekaj — może to być dla Ciebie punkt zwrotny, który znacznie poprawi komfort Twojego życia, dlatego już dziś udaj się po profesjonalne wsparcie.
Zadzwoń do nas pod +48 780 100 016 lub zostaw nam swój numer a my oddzwonimy, wysłuchamy Cię i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Zapewniamy poufność.