Zniżka dla pracowników Infosys BPO

infosys-logo-JPEG

W ramach współpracy między Centrum Terapii i Rozwoju i Infosys BPO, wszyscy pracownicy tej firmy mogą skorzystać z naszych usług z 25% zniżką.

Oferta dotyczy poradnictwa psychologicznego i psychoterapii, a także wszystkich warsztatów z naszej oferty. Wystarczy przy umawianiu się na wizytę zaznaczyć, że jest się pracownikiem Infosys i wziąć ze sobą potwierdzenie zatrudnienia (np. badge).

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty. W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu.

Zespół Centrum Terapii i Rozwoju

Projekt E-COMPARED

Death_to_stock_photography_weekend_work (9 of 10)

Czy można leczyć depresję wykorzystując technologie internetowe? Okazuje się, że tak. Potwierdzają to przykłady z zagranicy i wyniki badań naukowych. Teraz polscy naukowcy wspólnie z zespołami badawczymi z 10 krajów sprawdzają skuteczność terapii z wykorzystaniem internetu, aby umożliwić jej wdrożenie w Polsce. Terapię z wykorzystaniem internetu testują już pierwsi pacjenci i nadal trwa rekrutacja do projektu. Centrum Terapii i Rozwoju jest jednym z gabinetów biorących udział w projekcie E-COMPARED.

continue reading →

Sen w służbie zapamiętywania

BreakfastAtTiff_011Pyxurz

Tłumek przed salą w której ma się odbywać egzamin. W powietrzu czuć napięcie, ludzie nerwowo przebierają nogami, dookoła szare twarze z podkrążonymi oczami. Umiesz coś? Pada kluczowe pytanie zadane przez studentkę, po której nie widać zmęczenia. No nie wiem, uczyłam się całą nocoka nie zmrużyłam – odpowiada zaspane dziewczę. A ja wręcz przeciwnie – konsolidowałam ślady pamięciowe… continue reading →

Dni otwarte Centrum Terapii i Rozwoju

 

Screen Shot 2015-03-19 at 10.24.50

 

Kolejny raz serdecznie zapraszamy na bezpłatne konsultacje psychologiczne.

Skorzystać może każdy. Pytać można o wszystko: o psychoterapię i współpracę z terapeutą, o konkretny problem – swój lub bliskiej osoby. Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem terapii, taka wstępna rozmowa może pomóc w dokonaniu wyboru. Dzięki konsultacjom można uzyskać informacje o najlepszej, z punktu widzenia współczesnej wiedzy psychologicznej, metodzie terapii. Poza tym można też zaspokoić swoją ciekawość i zajrzeć do nowoczesnego gabinetu psychoterapeutycznego.

Co zrobić żeby skorzystać z darmowego spotkania z psychologiem?

Wystarczy zadzwonić do Centrum Terapii i Rozwoju pod numer tel. 502 22 89 88 lub napisać na adres recepcja@centrumterapii.org. Psycholog udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania i ustali termin spotkania. Zapisy prowadzone są w dni robocze w godz. 9:00-20:00. Czas trwania konsultacji: 30 do 50 minut. Bezpłatne konsultacje odbędą się 10 – 12 kwietnia w siedzibie Centrum Terapii i Rozwoju w Łodzi, al. Kościuszki 39.

Zapraszamy!

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

mewy v001

 

23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Według danych WHO, depresja jest w czołówce najpoważniejszych chorób na świecie, dlatego zależy nam na rozpowszechnianiu wiedzy na temat depresji i jej leczenia.

W związku z Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją, przez cały tydzień – od 23.02 do 2.03 Centrum Terapii i Rozwoju zaprasza na konsultacje psychologiczne z 50% zniżką. Żeby skorzystać wystarczy  zadzwonić: 502 22 89 88 lub napisać: recepcja@centrumterapii.org.

Konsultacje odbywają się w siedzibie Centrum Terapii i Rozwoju – Łódź, al. Kościuszki 39.

Serdecznie zapraszamy!

Co jest dla Ciebie istotą Świąt?

1960s Family Father Mother Two Sons Sitting By Christmas Tree In Living Room Reading A Book

Najpierw gorączkowe poszukiwania: prezentów, składników potraw, a nawet detergentów. Wszystko po to, by na czas, tuż przed pierwszą gwiazdką, zasiąść przy wspólnym, suto zastawionym stole, a wtedy: rodzina, galimatias i stres. Martwić można się o to czy wszyscy zadowoleni z podarków, czy jedzenie wystarczająco smaczne i czy w tym roku wujek znów nie pokłóci się z bratem o politykę. Z drugiej strony, to czas pielęgnowania tradycji, który cementuje więzi rodzinne. Jak w tym wyścigu o idealne święta odnaleźć harmonię?

continue reading →

Co mówi o Tobie Twój kubek kawy?

 

alfred-hitchcock

Otwierasz oczy – a podobno nic tak skutecznie nie budzi o 6:00 rano jak 7:00 na zegarku. Pośpiech – jedną ręką myjesz zęby, drugą kończysz fryzurę a jakby natura obdarzyła Cię jeszcze parą to można by było zrealizować dodatkowe dwie czynności. W drodze do pracy/szkoły korki, zmęczone twarze, szaro i zimno. Wreszcie wpadasz, szef z groźną miną pokazuje cyferblat swojego czasomierza. Jeszcze tylko kawa i będziesz w stanie rozpocząć pracę…

continue reading →

Sezon na depresję? Sposoby na jesienne smutki

umbrella man

Jesienno-zimowa aura, krótsze dni oraz mniejsza ilość światła słonecznego, to przyczyny przygnębienia powszechnie obserwowanego wśród stosunkowo dużej grupy ludzi. Szary widok za oknem często zniechęca do opuszczenia domowego zacisza, potęgując negatywny nastrój. Czy pogoda faktycznie panuje nad naszym samopoczuciem? continue reading →

Pamięć niedoskonała

 

memory6_introd

Historia tragedii mężczyzny z Rybnika, który najprawdopodobniej zapomniał o własnym dziecku i zostawił je w rozgrzanym aucie na parkingu, udając się na ośmiogodzinną zmianę do pracy, przypomina scenariusz zbrodni doskonałej. Media wrą od zaciekłej dyskusji: winny – niewinny, z premedytacją, czy w wyniku nieszczęśliwego wypadku? Podobne zdarzenia mają miejsce na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych działa nawet fundacja „Kids and Cars” monitorująca tego typu śmiertelne wypadki z udziałem dzieci.

continue reading →

Jak to jest słyszeć głosy?

0920OPEDnegley-popup

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, czego tak naprawdę doświadczają osoby cierpiące na schizofrenię, zmagające się z uporczywymi głosami słyszalnymi „w głowie”? continue reading →

Page 1 of 5
12345